stavební chemie

Charakteristika
je stěrka, která umožňuje imitovat litý pohledový beton. Povrchová úprava může být hladká nebo 3D, dle způsobu úpravy. Je alternativou k běžně používaným obkladům.
Je určen k přímému použití.
Je voděodolná – vhodná do interiéru i exteriéru.“

Použití
je určený do interiéru i exteriéru na zdi, sloupy a římsy. Aplikaci je možné provádět na nové i staré omítky, na betonové plochy, na sádrové, sádrokartonové a dřevotřískové povrchy, na staré nátěry a povlaky organické nebo minerální povahy, umakart, lamináty a kovové povrchy. Použitelný i za kuchyňské linky a ve sprchových koutech. Podmínkou aplikace je, že povrchy musí být suché, celistvé a soudržné.

Balení: 5 kg, 25 kg

Název DEKORATIVNÍ POHLEDOVÝ BETON
Vlastnosti • je vodou ředitelná stěrková hmota připravená k okamžitému použití
• základní verze je v odstínu světle šedém
• tónovacími pigmenty lze docílit jakékoliv barvy, odstínu
• vytváří různé povrchové efekty v závislosti na způsobu finální úpravy
• Je voděodolná – vhodná do interiéru i exteriéru
Návod k použití Příprava podkladu – Podklad musí být suchý, celistvý, soudržný, vyzrálý, zbavený mastnoty, prachu, nesoudržných částic. Je třeba vyrovnat nepravidelnosti podkladu a ošetřit díry, praskliny, trhliny a promáčknutí vhodnými prostředky např. UNI stěrkou-základ a Finální stěrkou. Opravy přebrousit a odstranit prach.
Před aplikací je třeba podklad ošetřit výrobkem UNI Primer, který sjednotí podklad a zlepší přilnavost následných vrstev.
Pohledový beton je třeba před použitím promíchat. V případě tónování se přidává barvivo během míchání do požadovaného odstínu.
Počet nanášených vrstev je 2:
Na připravený podklad se nanese rovnoměrně první vrstva Pohledového betonu pomocí nerezového hladítka, špachtle nebo stěrky. Po zaschnutí min. 4 hod – max. do druhého dne, se případné nerovnosti odstraní přebroušením jemným brusným papírem, a odstraní se vzniklý prach.
Po nanesení druhé vrstvy je možné upravit povrch řadou aplikačních technik, které vytvoří širokou škálu vzhledů od hrubého povrchu s výraznou kresbou až po hladké povrchy s potlačenou nebo úplně jemnou strukturou pórů. Mezi pomůcky používané pro vytvoření výsledné povrchové úpravy patří hladítka, špachtle, stěrky, strukturální válečky, rydla, desky, trubky atd.
Pokud je třeba do výsledného efektu ještě zasáhnout, něco změnit nebo opravit, může se doba zpracovatelnosti prodloužit navlhčením povrchu vodou z rozprašovače.
Upravenou druhou vrstvu necháme zaschnout, a až povrch přestane být lepivý, tak se vyhladí. Pro zvýšení odolnosti proti vodě můžeme výsledný povrch ošetřit Hydrofobním nátěrem.
Při aplikaci zůstávají na hladítku naschlé zbytky materiálu, které pečlivě odstraňujte, aby nezpůsobovaly defekty povrchu. Očištění nářadí se provede vodou ihned po jeho použití.
Technické údaje Vzhled nestékavá pasta
Barva světle šedá
Aplikační teplota +5 °C až +35 °C
Počet nanášených vrstev 2
Spotřeba na první vrstvu cca 500 – 600 g/m2
Spotřeba na druhou vrstvu cca 200 – 300 g/m
Balení 5 kg, 25 kg
Bezpečnost Pohledový beton není při správném použití zdraví nebezpečný. V souladu se všeobecnými opatřeními pro manipulaci s chemickými látkami, je třeba se vyhnout styku s pokožkou nebo očima. Doporučuje se používat při práci ochranný oděv, rukavice a brýle.
Skladování Pohledový beton je třeba skladovat v originálních uzavřených obalech, při teplotě +5 °C až +35 °C 12 měsíců. Chránit před mrazem, vysokými teplotami a přímým slunečním zářením.